اخبار و رویدادها

ثبت اختراع سنسور زاویه سنج اینلت مرغداری

افتخاری دیگر از تیم تحقیق و توسعه شرکت کارا

ثبت اختراع " سنسور زاویه سنج اینلت مرغداری
 
 پنجره ورودی هوا یا همان اینلت وسیله ای است که در سالن‌های پرورش مرغ و مرغداری‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد (و یا تمامی پنجره‌ها و  ورودی‌های هوای صنعتی در سالن‌های صنعتی). تهویه سالن از طریق دریچه‌های اینلت، یکی از جدیدترین و پرکاربردترین شیوه‌های تهویه مرغداری در سراسر دنیا است.

موضوع مهم‌تر در استفاده از اینلت ها، کنترل میزان ورودی هوا در دریچه ورودی  اینلت ها است یعنی دریچه اینلت به چه اندازه ایی باز باشد تا در زمان و شرایط خاص خود بهترین عملکرد را داشته باشد.  

در روش سنتی از نیروی انسانی برای باز و بسته شدن اینلت ها استفاده می‌شود که در این روش کارگر تک‌تک اینلت ها را به مقدار تقریبی خود باز یا بسته می‌کند تا ورودی هوا تنظیم شود. در این روش مشکلات زیادی وجود دارد که به‌اختصار بیان می‌کنیم:

1-    ورود هر چه بیشتر کارگر به فضای مرغداری باعث افزایش خط بیماری و تلفات در مرغداری می‌شود

2-    زمان انجام این تغییر در میزان باز بودن اینلت، به دلیل خطای نیروی انسانی کم‌وزیاد می‌شود و این اختلاف‌زمان باعث ایجاد مشکلات جدی در تهویه مرغداری و در کل سلامت مرغداری می‌شود.

3-    مقدار باز و بسته بودن اینلت ها بدلیل خطای دقت نیروی انسانی  باهم تفاوت دارد که باعث عدم تهویه مناسب سالن‌ها می‌شود

4-    مقدار باز بودن و بسته شدن اینلت ها با دقت تنظیم نمی‌شود که در کل تهویه نامناسب را برای سالن مرغداری فراهم می‌کند.

برای مشکل و نیاز بیان‌شده در این اختراع دستگاهی با نام " سنسور زاویه سنج اینلت مرغداری "معرفی می‌شود که با استفاده از مکانیسم خاص خود، وضعیت دریچه اینلت را با دقت و در دوره زمانی  کوتاهی می‌سنجد و گزارش می‌دهد.

این دستگاه بنا به ساختار درونی و حساسیت بالا در سنس کردن موقعیت دریچه‌های اینلت با در نظر گرفتن موقعیت مکانی و شرایط ساختمانی مرغداری‌ها به نحوی مناسب و اصولی نصب می گردد، درواقع این دستگاه شامل دو قسمت می‌باشد؛ قسمت اول صرفاً شامل یک سنسور خطی می‌باشد که به صورت دقیق بر روی دریچه اینلت نصب شود و به گونه ایی می باشد که قسمت جکی این سنسور همزمان با باز و بسته کردن اینلت، تغییر موقعیت دهد و با درجه آزادی مناسب توانایی انتقال اطلاعات را به بدون تأخیر به پردازنده اصلی داشته باشند. با نصب صحیح دستگاه بر روی دریچه، در این حالت با روشن کردن دستگاه سنسور به صورت پیش فرض میزان باز و بسته بودن به‌صورت درصد نشان می‌دهد

 

 
  • دفتر مرکزی
  • مدیریت
  • مهندسی فروش
  • آدرس دفتر مرکزی

087-33177664-2

09183765330 - (داخلی 14)

09183562874 - (داخلی 12)

کردستان-سنندج-خیابان طالقانی-دپارتمان تخصصی دام و طیور